Najbardziej utytułowany klub piłkarski w Europie właśnie zyskał sponsora kryptowalutowego

Rangers F.C, najbardziej utytułowany klub piłkarski w Europie, ogłosił partnerstwo z turecką platformą handlu kryptowalutami i Bitcoin.

Normalizacja reklamy kryptowalutowej

Normalizacja reklamy kryptowalutowej wykonała kolejny krok naprzód w tym tygodniu, gdy najbardziej utytułowany europejski klub piłkarski ogłosił partnerstwo z turecką platformą handlową Bitcoin Gemini. Rangers Football Club, najbardziej obfitująca w trofea drużyna w Europie ze 115 zwycięstwami w zawodach na koncie, będzie współpracować z turecką giełdą kryptowalutową Bitci Technology.

Partnerstwo będzie trwało do końca sezonu 2022-2023, a marka Bitci pojawi się na klubowym pasie. Klub wprowadzi również swój własny token dla fanów jako część umowy. Oficjalne konto klubu na Twitterze ogłosiło wiadomość 17 lutego, stwierdzając:

„RangersFC są zachwyceni, aby ogłosić ekscytujące nowe Oficjalne Partnerstwo z Bitci Technology, w szeroko zakrojonej umowie, która zobaczy, że marka @bitcicom pojawi się na spodenkach Rangers First Team, aż do końca sezonu 2022/23“.

Rangers regularnie przyciąga ponad 50.000 fanów

Założony w 1872 roku, Rangers jest jedną z najstarszych i najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Europie. Mimo, że klub gra w mniej znanej Scottish Premiership, Rangers regularnie przyciąga ponad 50.000 fanów na swój stadion co tydzień. Rangers kluby kibiców wyskoczyły i Sudan, Australia, Hiszpania, Stany Zjednoczone, i poza nią.

Rangers dyrektor marketingu, James Bisgrove, świętował partnerstwa, zauważając pozytywny wpływ, że stoi mieć na przychody komercyjne, stwierdzając:

„To będzie miało natychmiastowy i pozytywny wpływ na dalszy wzrost przychodów komercyjnych.“

Założyciel Bitci Technology Çagdaş Çağlar przewidział, że symbiotyczna relacja między kryptowalutą a przemysłem sportowym przyniesie korzyści obu stronom w dłuższej perspektywie:

„Wierzymy, że technologie blockchain staną się kluczową częścią przemysłu sportowego w najbliższej przyszłości. Kluby sportowe, które są w stanie dostrzec znaczenie tego trendu już dziś, osiągną ogromną przewagę w przyszłości.“

Jack Dorsey er ikke en fan av nye Crypto Regulations
ETH rompe máximos históricos en medio de un nuevo aumento de precios